Hakkımızda

Felsefe Bölümü, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi bünyesinde 2012 yılında kurulmuş 2014 - 2015 eğitim ve öğretim yılında lisans öğrencisi almaya başlamıştır. Bölümümüz, Sistematik Felsefe ve Mantık, Felsefe Tarihi, Türk-İslâm Düşüncesi Tarihi ve Bilim Felsefesi ve Tarihi olmak üzere dört anabilim dalından oluşmaktadır. Eğitim-öğretim dili Türkçedir. 

Lisans programının amacı, felsefe tarihinin dönemlerini, özelliklerini ve başlıca filozoflarını ve onların felsefi sistemlerini bilen ve bunları, felsefenin hem kendi alt şubeleriyle, hem de farklı coğrafyalarda icra edilmiş felsefi faaliyetlerle karşılaştırmalı olarak inceleyebilen; felsefe tarihini günümüz araştırma ve inceleme yöntemleri ışığında tahlil edebilen, ürettiği bilgiyi dünyanın her yerine iletebilen, uluslararası standartlarda yayına dönüştürebilen, çağdaş ve yaratıcı bakış açısına sahip araştırmacılar ve bilim insanları yetiştirmektir.

Bölümümüz bugün 2 Profesör 1 Doçent, 3 Yardımcı Doçent, 1 Araştırma Görevlisi Dr. ve 2 Araştırma Görevlisinden oluşan akademik kadrosuyla akademik hayatına devam etmektedir. 

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile Felsefe Bölümü’nün derslikleri, Fakülte İhtisas Kitaplığı ile Merkez Kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, öğrencilerin tamamının kullanımına açıktır. Ayrıca öğrenciler bilimsel toplantılar, sosyal tesisler ve spor alanlarının tüm olanaklarından yararlanabilirler.

Menüyü Kapat